O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

UP Olomouc

Cílem asociace je, aby bylo město příjemné pro život, aby umožňovalo mobilitu pro všechny obyvatele. Cílem je vytvořit dobře dostupné a prostupné město, které umožňuje všem svým obyvatelům být mobilní. Tento cíl, ale nemůže zrealizovat samo, ale jen ve spolupráci s dalšími partnery.

Symbolem takového partnerství je spolupráce Asociace měst pro cyklisty a Univerzity Palackého Olomouc. Společnš podepsaly dne 28.4.2014 memorandum, které vyzývá k podpoře cyklistické dopravy na všech úrovních. Stalo se tak při vyhlašování titulu Hlavní město cyklistů 2014.

 

 

Memorandum podepsali předseda Asociace měst pro cyklisty Jaroslav Vymazal (vlevo) a rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jaroslav Miller (vpravo). 

 

„Cílem je vzdělávat a učit, že dříve, než se vůbec začneme zabývat otázkami cyklistické dopravy, či dopravy, tak nejprve je třeba vnímat člověka samotného, jeho potřeby, ptát se, jak se mu žije ve městě a co můžeme udělat proto, aby se mu žilo lépe,“ stojí ve společném memorandu.

Dále společně chtějí podporovat tyto aktivity:

 

„Univerzita chce dostát své roli instituce, která určuje způsob životního stylu 21. století, který je ekologický a zdravý. Cyklo kampaň chápe jako svého druhu veřejnou službu,“ uvedl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

UP Olomouc a Asociace měst pro cyklisty věří, že tyto kroky povedou ke změně tvorby veřejného prostoru v našich městech, kde se bude pamatovat i na lidi, kteří jezdí na jízdních kolech.

 


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Výhody členství
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS