O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Odborná spolupráce

Jedním z pilířů Asociace měst pro cyklisty je vzdělávací program Cyklistické akademie. K tomu je potřeba mít tým školitelů a odborníků z řady oblastí, které mnohdy přesahují rámec nejen cyklistické dopravy, ale i dopravy jako takové.

O seminářích se dočtete zde.

Autorem Cyklistické akademie je:

     

Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. Tvůrce vzdělávacího programu Cyklistické akademie

 

Asociace měst pro cyklisty a CDV si ke spolupráci na akademii přizvalo tyto odborné partnery (řazení podle abecedy):

    

Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu. Odborná garance Lekce 27 Cyklistické akademie „Elektrokola“. Podpora soutěže Hlavní město cyklistů 2014.

 

 

Česká komora architektů. Odborná záštita nad programem Cyklistické akademie a soutěže Hlavní město cyklistů 2014.

 

České vysoké učení technické v Praze - Katedra urbanismu a územního plánování. Účast v odborné komisi soutěže Hlavní město cyklistů.

 

Národní síť zdravých měst - Specializace: všeobecný kontext.

 

   

Regionální environmentální centrum, Česká republika, o.p.s. (REC) Vzdělávací program Cyklistické akademie navazuje také na příručku s názvem „Cyklodopravní enCYKLOpedie“, kterou vydalo REC v rámci evropského cykloprojektu Mobile2020. Dále REC finančně podpořil úvodní semináře a zajistil odborné přednášející.

 

  

Státní zdravotní ústav
Odborná garance Lekce 2 Cyklistické akademie „Přínosy pro život“. Nabídka přednášek na dané téma a podpora soutěže Hlavní město cyklistů 2014.

 

   

Univerzita Palackého v Olomouci - Katedra rekreologie Fakulty tělesné kultury  Odborná garance Lekce 2 Cyklistické akademie „Přínosy pro život“. Nabídka přednášek na dané téma. Dále spolupráce při bakalářských a diplomových prací pro podporu činností asociace.

 

Individuální odborná garance pro vybraná témata:

LEKCE 5 - PRINCIPY ÚZEMNÍHO A DOPRAVNÍHO PLÁNOVÁNÍ (pdf.), Ing.arch. Veronika Šindlerová, Ph.D., autorizovaný architekt ČKA , specialistka na územní a dopravní plánování, e-mail: veronika.s@volny.cz, tel.: 724 043 633


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Výhody členství
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS